ORIENTALNA PODRÓŻ DO ŚWIATA ZMYSŁÓW

Jednym z najprzyjemniejszych etapów hammam jest relaksujący masaż olejkami. O prozdrowotnych właściwościach masażu można przeczytać w poprzednim artykule. Jednak oprócz korzyści dla zdrowia, masaż daje także niezmiernie wiele przyjemności zmysłom.

Fussmassage

Dotyk, to jedno z najbardziej kojących doznań. Długotrwały, kontakt z ciepłem dłoni masażysty pozwala na osiągnięcie uczucia pełnego rozluźnienia i odprężenia. Spokojne, powolne, rytmiczne ruchy uspokajają i relaksują. Dzięki dotykowi drugiego człowieka, wydzielane są odpowiednie neuroprzekaźniki, które odpowiadają za odczuwanie przyjemności. Organizm wytwarza endorfiny – hormony szczęścia.

Dotyk jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Jest to jeden z najwcześniej rozwijających się zmysłów, pojawiający się już w drugim miesiącu życia płodowego. Nie bez powodu twierdzi się, że brak dotyku negatywnie wpływa na samopoczucie i rozwój.

Przyjemne doznania podczas masażu potęguje użycie olejków do ciała. Sprawiają one, że dotyk dłoni masażysty jest jeszcze bardziej delikatny. Wydzielane ciepło przenika do głębszych warstw skóry, miejscowo rozgrzewając ją miejscach ucisku.

Jeżeli olejek ma przyjemny aromat, wówczas również dopieszczony zostanie zmysł powonienia. Miło jest otulić się ulubionym zapachem, a tym bardziej „przesiąknąć” nim na całym ciele. Pozostanie on na skórze i jeszcze długo będzie przypominał o przyjemnych doznaniach płynących z masażu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ORIENTALNA PODRÓŻ DO ŚWIATA ZMYSŁÓW, 10.0 out of 10 based on 2 ratings
Print Friendly

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>