Hammam – świątynia piękna

 

Historia Hammamu sięga czasów starożytnych, jest więc mocno zakorzeniona w tradycji orientalnej . Dziś Hammam zdobywa coraz większą popularność w krajach europejskich.

Warto zwrócić uwagę, że nazwa Hammam nie określa tylko i wyłącznie zabiegu upiększającego ciało,  ale także tą nazwą określa się przepiękne budowle, w których można było odświeżyć się i zażyć kąpieli.

Hammam Amir Ahmad, inaczej łaźnia sułtana Amira Ahmad, jest przepięknym muzeum usytuowanym w Iranie w mieście Kaszan. Budowla powstała w XVI w. w epoce Safawidów panujących w Iranie w latach 1501-1722.

Podczas wielkiego trzęsienia ziemi w 1778r  została zniszczona. Odbudowano ją dopiero podczas dynastii Kadżarów.

Wnętrze łaźni jest ozdobione płytkami ceramicznymi koloru turkusowego , złotą sztukaterią, freskami i lustrami. Piękno, przepych i mnóstwo detali sprawia, że pomieszczenia tętnią życiem. Bogata kolorystyka przyciąga wzrok.

Bajkowa sceneria sugeruje jak ważnym rytuałem było dbanie o swoje ciało.

Kąpiele, sauny oraz zabiegi odmładzające towarzyszą nam od wielu wieków. Wspaniałe jest to, że również i dziś mamy możliwość korzystania z tych dobrodziejstw. Zachęcam gorąco do wypróbowania produktów linii Beauty Marakkech ( czarne mydło + rękawica hammam ) aby choć na chwilę przenieść się do krainy z 1001 nocy.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Hammam - świątynia piękna, 6.5 out of 10 based on 4 ratings
Print Friendly

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>